Elérkezett az a pillanat is, hogy elkészítsük az ültetőkártyát is, viszont ez csak 2 ütemben történhetett, mert nem volt egy egész napunk a munkára, meg kisebb akadályok is gördültek elénk.
De menjünk szépen sorban, időrendben. Először a tervezés volt. Az eredeti ötlet, mely szerint a meghívóból fennmaradt karton szolgál alapul, elvetésre került, már rég. Helyette a meghívóra hasonlító kártyát terveztem. A barna kartonra ráragasztunk krémet, amelyre előzőleg kinyomtattuk a neveket, az érintkezést pedig elrejtjük egy krémszínű szalaggal.
A munkákat múlt hét csütörtökön kezdtük, 16-án. Ahogy eddig megszokhattátok, lássuk a hozzávalókat:
Az első feladat ismét a vágás volt, Zsolti már nagyon ügyes ebben, az üveg képkeret, és a sniccer nagyon jól megfér egymás mellett.
Íme a feldarabolt karton:
A következő lépés az összeragasztás volt, ehhez a kétoldalú ragasztó volt segítségünkre. Amíg Zsolti vagdosott, és ragasztottam.
Az összeillesztés közös program lett, ketten legalább gyorsabban haladtunk.
A következő lépés a szalag rögzítése volt, ehhez szintén a kétoldalú ragasztót használtuk. A szalagokat méretre vágtam, Zsolti pedig az egyik végére erősített egy kis ragasztót, én pedig ráerősítettem a szalagot a kártya hátoldalára. Ezt követően megfeszítettem a szalagot, és rögzítettem a hátoldalon.
Az internet bújása ebben az esetben is hátrány volt, ugyanis találtam egy olyan képet, amit már korábban is láttam. Már akkor is tetszett, csak nem tudtam, mikor, hova tudnám használni.
A képek közül a bal alsó indította be a fantáziám:
Viszont most jött az isteni szikra: csináljunk kicsi masnit, és ragasszuk rá az ültetőkártya sarkára. Barna szalagból lenne jó a masni, és krémszínűvel lenne megkötve.
Ehhez a jegyesoktatás előtt vettünk vékony barna szalagot, és az oktatás után elkezdtem legyártani a pici masnikat.
Persze a gyártás során derült ki, hogy kevés szalagot vettünk. Szóval másnap vennem kellett ismét szalagot, hogy be tudjam fejezni a masnikat. Így annak, aki ilyen masni gyártására vetemedne, masninként minimum 25-30 centivel számoljon, és ilyenkor még nem is olyan hosszú a lelógó rész.
A kész masnikat a kétoldalú ragasztóval rögzítettük az ültetőkártya bal sarkába, kicsit feljebb, mint a középső szalag. A masnik végét hosszabbra hagytuk, hogy amikor a parafadugóba beletesszük, akkor kicsit lelógjon.
Íme néhány kész példány:
A munkálatok második üteme mára tolódott. A parafadugók vagdosása, faragása következett. Ehhez a sniccer volt segítségünkre.
Az volt a lényeg, hogy az ültetőkártya előtt minél több legyen a szőlőből. Ezért a kacs alatt vágtuk be a dugót, és oda helyeztük bele a kártyát.
A végeredmény:
Nagyon büszke vagyok rájuk, annyira jól néznek ki. Tisztára szerelmes lettem :)
Nagyon ügyesek vagytok!A végeredmény nagyon mutatós lett ;)
VálaszTörlésKöszönjük! Anett a masnikkal alkotott én faragtam a dugókat, de elég agyra menős volt számomra, nem akart az alja egyenes lenni aztán a „sín” nem akart jó lenni amibe állnak a kártyák, 2 javíthatatlan lett, de megérte a végeredmény valóban :)
VálaszTörlésKedves Anett és Zsolt!
VálaszTörlésElőször is gratulálok az esküvőtökhöz és a bloghoz is! Mi alig 2 hónap múlva mondjuk ki az igeneket, és rengeteg ötletet kaptam tőletek, köszönöm! :)
Azt megkérdezhetem, hogy a parafadugót hol szereztétek be? Én már bejártam egy csomó hobbyboltot, de Pesten eddig nem jártam sikerrel.
Köszi a választ, és sok boldogságoz!
Adri
Kedves Adri!
TörlésKöszönjük szépen! Nektek is gratulálok az esküvőhöz.
A parafadugót mi Miskolcon, a kertészeti áruházban vettük. Itt vannak üvegáruk is, ami például borászathoz kell, és ehhez kapcsolódóan volt parafadugó is. Olyan üzletben érdemes megnézni, ahol borászattal foglalkoznak. Ha csak bort árulnak, lehet, hogy tudják merre érdemes elindulni.
De lehet, hogy OBI-ban, vagy hasonló lakberendezéssel kapcsolatos áruházban is érdemes megnézni.
Sziasztok!
VálaszTörlésBeleszerettem a munkátokba, de segítsetek, hogy leutánozhassam! :)))
Mekkora a kártya mérete? Ebből mekkora a bézs színű rész?
Mivel ragasztottátok, hogy ne legyen hepe-hupás a bézs szín?
Oké, hogy a masnira min. 30cm-et számoljak, de ez csak a barna? És azon felül jön rá a bézs színű masni? Milyen vastagok ezek a szalagok?
Reménykedve várom válaszotokat!
Bernus
Szia!
TörlésÖrülök, hogy tetszik a munkánk. :)
A kártya mérete, vagyis a barna alap 5 cm magas és 9 cm széles. A bézs rész 3 cm x 9 cm.
Mi kétoldalú ragasztót használtunk minden rész összeragasztásához. A bézs rész felső két sarkára 1-1 háromszöget ragasztottunk, és az aljára 2 keskeny csíkot. Van is egy ilyen kép a blogbejegyzésben.
Igen, a barnára érdemes masninként 30 cm-t számolni, és a bézzsel összecsomózni, amihez min 15 cm-t érdemes hagyni, mert így még lehet igazítani, hogy egyforma legyen a hossz. (Ha így szeretnétek) Ezek a szalagok fél centisek voltak.
Sok sikert a gyártáshoz.
Anett
Kedves Anett!
VálaszTörlésKoszonom a gyors valaszt!
Esetleg a szalagok vastagsagara emlekszel, hogy hany mm vastagsaguak?
Neki is allok a matekozasnak! ☺️
Bernus
A vastagságát nem tudom, de szatén szalagokat vettem, nem tudom, hogy van-e különböző vastagságú. Az biztos, hogy sokféle szélességben, és színben találkoztam már vele.
Törlés